Zasady pakowania:
Pamiętaj wysyłając paczkę standardową:

zapakuj towar w opakowanie kartonowe o kształcie prostopadłościanu nie przekraczającego wymiarów w=140cm, s=60cm, d=60cm oraz wagi 30kg.
Zgodnie z regulaminem za prawidłowe spakowanie wysyłanych przedmiotów odpowiedzialny jest nadawca przesyłki. Poniżej mają Państwo wytyczne firmy DHL potrzebne do przygotowania prawidłowo zapakowanej paczki. Zasady te są na tyle uniwersalne, że pokrywają się z zasadami pakowania w ECL oraz wszystkich dostępnych kurierów w naszym serwisie.


Nadawca jest obowiązany przesyłkę właściwie zapakować również oddać ją kurierowi w stanie umożliwiającym jej prawidłowy przewóz i zapewniając, że nie jest w stanie uszkodzić ona innych przesyłek w czasie transportu, a także wydanie jej bez ubytku i uszkodzenia. Opakowanie z przesyłanym towarem powinno: być odpowiednio zamknięte odpowiednio wytrzymałe stosownie do wagi i zawartości przesyłki oraz uniemożliwiające dostęp do zawartości przesyłki osobom niepowołanym. Przesyłka powinna posiadać zabezpieczenia wewnętrzne, uniemożliwiające przemieszczanie się jej zawartości. Przesyłki o charakterze specjalnym (przesyłki NST nie standardowe) muszą posiadać oznakowania, takie jak: „ostrożnie szkło”, „góra/dół” oznakowanie może być dokonane przez Kuriera jeśli stwierdzi wysoką wrażliwość wysyłanego przedmiotu. Prosimy również zapoznać się z przedmiotami zabronionymi, których kurier nie przyjmie do wysyłki.